Kółko teatralne - dlaczego warto je założyć?

Kolko teatralne

25-05-22

Kółko teatralne - na czym polega praca w nim?

Decydując się na otwarcie klubu teatralnego dla dzieci, należy najpierw rozważyć kilka kwestii. Po pierwsze należy zdecydować, czy klub ma być prowadzony w pomieszczeniach, czy na świeżym powietrzu. Można też zdecydować, czy zajęcia w klubie mają być jednorazowe, czy regularne. Można także zdecydować, jak ma być zorganizowane kółko teatralne.

Klub teatralny może skupiać się na skeczach lub na przedstawieniach teatralnych. Skecze mają zwykle krótszy czas trwania i często są oparte na scenariuszu. Z drugiej strony, przedstawienie teatralne polega na wystawieniu sztuki, która może trwać godzinę lub dłużej.

Przedstawienie teatralne jest połączeniem przedstawień zarówno scenariuszowych, jak i bezscenariuszowych. Może też polegać na wystawieniu przedstawienia kukiełkowego lub odtworzeniu słynnych scen z filmów.

dzieci kolko teatralne

Kółko teatralne - zasady

Jeśli dziecko zapisuje się do kółka teatralnego, może oczekiwać, że będzie się tam dobrze bawić. Jeśli kiedykolwiek uczęszczało do klubu tanecznego lub sportowego, być może słyszało już o zasadach postępowania obowiązujących w każdym klubie.

Każdy klub teatralny również ma swój własny zestaw zasad. Zasady postępowania mają za zadanie pomóc w sprawnym funkcjonowaniu klubu i zapewnić wszystkim dobrą zabawę. Na przykład, zasady mogą mówić, że jeśli bierzesz udział w skeczu lub przedstawieniu, powinieneś upewnić się, że jesteś na czas.

Inne zasady mogą dotyczyć posiadania odpowiednich rekwizytów potrzebnych do skeczu lub przedstawienia oraz posiadania odpowiedniego kostiumu. Jeśli dziecko chce dołączyć do kółka teatralnego, musi się dowiedzieć, jakie zasady postępowania obowiązują w danym kółku. W ten sposób będzie wiedziało, czego się od niego oczekuje, gdy będzie uczestniczyć w kółku teatralnym.

Kółko teatralne - historia

Jak zapewne wiecie, drama jest bardzo starą formą sztuki. Najwcześniejsze formy dramy zaczęły się około 2700 lat temu w starożytnej Grecji. Grecy jako pierwsi zaczęli wystawiać sztuki dramatyczne. To właśnie oni jako pierwsi wystawiali komedie, tragedie i satyry. Podczas przedstawień używali także masek, aby stworzyć określone postacie. I choć drama jest starą formą sztuki, nadal jest szeroko wykorzystywana w dzisiejszych czasach. Istnieje wiele kółek teatralnych dla dzieci, które uwielbiają tę formę sztuki.

Drama jest także przedmiotem nauczanym w wielu szkołach. Jeśli Twoje dziecko interesuje się dramą, może dołączyć do jednego z takich klubów lub uczęszczać na zajęcia z dramy w szkole.

Autor ZSKrzemien

Ostatnie posty